Okazja czyni wędlinę

Ten, kto wymyślił wędliny, był mędrcem! Nie ma bowiem drugiej takiej potrawy, która doskonale sprawdzi się w dosłownie każdej sytuacji. Nie tylko w czasie śniadania.

Polacy uwielbiają wędliny i przetwory mięsne. Według danych GUS spożywamy miesięcznie ponad 2,3 kg/osobę tych produktów. Dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na wędliny z sektora premium, których obecnie spożywamy ponad 8 kg/osobę rocznie, podczas gdy w 2000 roku było to tylko 5,3 kg.

Skąd bierze się ten sukces? Otóż po latach traktowania wędlin jedynie jako dodatku na kanapkę, odkrywamy w nich prawdziwe bogactwo smaku. Stały się elementem wykwintnych przyjęć, imprez z grillem w roli głównej, a nawet towarzyszą nam jako przekąski na zabicie małego głodu.

Jednak znaczna część Polaków, ponad 54% badanych, wciąż wskazuje wędliny wyłącznie jako produkty śniadaniowe. Postanowiliśmy zadać kłam temu podejściu! Oto kilka sytuacji, w których wędliny Duda sprawdzą się równie dobrze, co na porannej kanapce.

Przekąska w szkole lub w pracy

Burczenie w brzuchu oznacza, że pora coś zjeść! Gdy do obiadu jeszcze daleko, warto zaserwować sobie coś zarówno lekkiego, jak i pożywnego. Na przykład kabanosy z serii Slimy.

CZY WIESZ, ŻE?
W 2011 roku Komisja Europejska przyznała Polsce certyfikat Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności, potwierdzając, że kabanosy wywodzą się właśnie z naszego kraju i to nam świat zawdzięcza ten przysmak.

Przygotowaliśmy pięć rodzajów kabanosów o wysokiej mięsności, które dzięki zawartości takich składników, jak żelazo, cynk, fosfor czy witaminy z grupy B dodają potrzebnej energii w ciągu dnia.

Slimy dostępne są w poręcznym opakowaniu, co pozwala je mieć zawsze przy sobie. Co ważne, nie trzeba ich trzymać w lodówce, a ich data ważności jest relatywnie długa, co zawdzięczają wędzeniu lub wysuszeniu (jak w przypadku Slimów Bez Wędzenia).

Grillowanie

Już wkrótce rusza sezon grillowy! Według danych już ponad 50% Polaków uległo szaleństwu pieczenia mięsa na ruszcie i ten odsetek stale rośnie. W końcu co może być przyjemniejszego od spotkania w gronie rodziny czy znajomych i skosztowania prawdziwych smakołyków?

wędliny na grilla Duda

Najpopularniejszym mięsem serwowanym z grilla od lat jest kiełbasa – wybiera ją aż 80% Polaków! Dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy zestaw doskonałych kiełbas i mięs – Duda Rodem Z Piekła. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie: miłośnicy tradycyjnych kiełbas grillowych, kiełbasek z dodatkami (m.in. z serem, czy ze śliwką suszoną), fanatycy kaszanek, a także zwolennicy steków z karkówki czy schabu.

Kinder party

Zorganizowanie przyjęcia dla dziecka i jego przyjaciół to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. O ile maluchy same zapewnią sobie zabawę, o tyle o jedzenie musisz zadbać właśnie Ty. Co wybrać, by sprostać wymaganiom małych gości?

Spośród wędlin dzieci najchętniej sięgają po parówki. Dlaczego? Ponieważ są smaczne, lekkie i łatwe do zjedzenia. Dodają energii, ale nie zalegają w układzie pokarmowym, przez co maluchy mogą po jedzeniu od razu wrócić do zabawy. My proponujemy poczęstować dzieciaki naszymi parówkami w zalewie, które wyróżniają się soczystością i aromatem.

Wytworna kolacja

Polacy coraz chętniej sięgają o żywność luksusową – jej rynek rośnie o 10% szybciej, niż cała branża spożywcza. Przekłada się to również na rynek wędlin kategorii premium, które szczególną popularnością cieszą się w okresie świąt. Spośród nich najczęściej wybierane są kiełbasy i szynki.

Duda specialite

Najwyższa pora, by te doskonałe wędliny pojawiły się na naszych stołach nie tylko od święta! Świetną okazją do ich zaserwowania jest choćby uroczysta kolacja w gronie rodzinnym, albo spotkanie z przyjaciółmi.

Spośród produktów Dudy polecamy przede wszystkim znakomite produkty z serii Specialite Bezczelnie Smaczne. Kiełbasy myśliwską lub jałowcową pokrój w plasterki i ułóż na półmisku, by goście mogli nałożyć je na talerze i zjeść np. jako dodatek np. do sałatki. Możesz przy ich pomocy przygotować także koreczki z dodatkiem grubo krojonego żółtego sera, papryki i oliwek.

Ciąg Dalszy Nastąpi :)…

To oczywiście nie wszystkie pomysły na wykorzystanie naszych wędlin. Śledźcie kolejne wpisy, w których poznacie prawdziwą moc produktów Duda!